Ady Endre – Bay Zoltán Középiskola és Kollégiuma 2012 áprilisában konzorciumi megállapodás keretében pályázatot nyújtott be az Új Széchenyi Terv Környezet „Társadalmi Megújulás Operatív Program Sajátos nevelési igényű gyerekek integrációja” c. pályázati konstrukcióra „Együtt Egymásért! Az SNI-s tanulók együttnevelési lehetőségeinek modellezése óvodától érettségiig” címmel. A TÁMOP-3.4.2.A/11-2-2012-0008 számon regisztrált pályázatot az ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. bírálta el, amely alapján 5.465.960.-Ft összegű vissza nem térítendő támogatásra érdemesnek ítélte.

Konzorcium tagjai:
Konzorcium vezetője: Békés Megyei Harruckern János Közoktatási Intézmény
Tagok: Magvető Református Általános Iskola és Óvoda, Ady Endre – Bay Zoltán Középiskola és Kollégium

Iskolánkban, az Ady Endre – Bay Zoltán Középiskola és Kollégiumban a „TÁMOP-3.4.2.A/11-2-2012-0008 „Együtt Egymásért!” Az SNI-s tanulók együttnevelési lehetőségeinek modellezése óvodától, érettségiig című pályázat keretében kiállítással színesített toleranciaórát tartottunk 2014. február 24-én. Az eseményt megelőzte az osztályoknak az osztályfőnökükkel végzett közös munkája, mely a következő témakörök köré csoportosult: előítélet, sztereotípia, társadalmi távolság, érzékenyítés, tolerancia, esélyegyenlőség, esélyegyenlőtlenség, segítő és akadályozó viszonyulások. Mindegyik osztály más-más témában készítette el a plakátokat, a Power Point bemutatókat, de volt olyan osztály is, amely saját dalt szerzett erre az alkalomra.

TÁMOP-3.4.2.A/11-2-2012-0008

Feliratkozás TÁMOP-3.4.2.A/11-2-2012-0008 csatornájára