Minden évben februárban kerül sor iskolánkban a franciául tanulók hagyományos rendezvényére, a JOURNÉE FRANCOPHONE-ra, azaz a Francia Napra.

Február elején egy szép és „édes” francia hagyományt, ünnepet elevenítenek fel a franciások, Szűcs Kinga Tanárnő vezetésével. Ez a LA CHANDELEUR, azaz a Gyertyaszentelő ünnepe, amelyhez Franciaországban szorosan kötődik a palacsintasütés-evés kellemes szokása. Minden francia család palacsintát süt… azért, hogy egész évben szerencsések és gazdagok legyenek. A palacsinta formája és színe az aranypénzt idézi… minél többet sütnek és esznek belőle, annál gazdagabbak lesznek, tartják a franciák.

Ebben az évben a németül tanuló diákok is becsatlakoztak, és Sárosiné Sárközi Andrea Tanárnő vezetésével  kvízjátékokkkal, kolbász/virsli sütéssel, német nyelvű karaoke-val színesítették a délutánt.

Nagy Zoltán Emlékfoci Torna

2018

A címben szereplő mondat is elhangzott Sárközi Anna intézményvezető asszony beszédében, amellyel a Nagy Zoltán Emlékfoci Tornát megnyitotta. Az immár kilencedik alkalommal megrendezésre kerülő focitorna sokkal több, mint egy hagyományos sportesemény. Egy volt diákunkra, Nagy Zoltánra, vagy ahogyan a barátai hívják, Zolikára emlékezünk, aki 2009-ben 17 éves korában tragikus hirtelenséggel hunyt el.

2010-ben a körösnagyharsányi barátai, a kollégiumi és a gimis barátai, valamint a kollégiumi nevelőtanárok elhatároztuk, hogy minden évben a születésnapja idején Zolika kedvenc sportjával, a focival emlékezünk meg róla.

Gimnáziumunk németes tanulói babérokat hoztak haza

A szeghalmi Péter András Gimnázium 2017. december 14-én negyedik alkalommal rendezte meg angol és német nyelvből szép kiejtési versenyét.

A versenyzőktől kérték, hogy készüljenek fel egy előzetesen kiválasztott, a telet vagy annak ünnepeit, hagyományait megidéző memoriterből, majd a szervezők által választott ismeretlen szöveget adjanak elő a neves zsűri előtt legjobb tudásuk szerint.

Felismered megyénk nevezetes épületeit? Tudod-e milyen jelentős személyiségeket adott Békés megye hazánknak? Ilyen, és ezekhez hasonló kérdésekre kellett választ adniuk a 3 fős csapatoknak az Ady Endre - Bay Zoltán Gimnázium, reál munkaközössége által megszervezett, immár hagyományosnak mondható természettudományos versenyen.

A jó hangulatban zajló vetélkedőn 36 7. és 8. osztályos diák mérhette össze tudását, felkészültségét különböző Békés megyére vonatkozó feladat megoldása kapcsán – csapatban, önállóan, online, illetve hagyományos formában.

„Egy húsztagú, magyar és külföldi szakemberekből álló küldöttség érkezett kedden Sarkadra, hogy megismerhessék a kistérségi egészségfejlesztési irodát, annak működését és jó gyakorlatait. Ennek mentén a delegáció résztvevői szintén részt vehettek azon az előadáson, amelyen a helyi középiskolásoknak mutatták be az újraélesztés fontosságát és szabályait.

Feliratkozás Ady Endre - Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium RSS csatornájára