Képzések 2015

A sarkadi középiskola 2014 szeptemberében az alábbi három osztály indítását tervezi:

„A" osztály: Általános gimnáziumi képzés: reál, humán tagozat, ahol a cél a továbbtanulásra való felkészítés.
Nyelvtanulási lehetőség: angol heti 4 órában, második nyelv német vagy francia heti 3 órában.

A reál tagozaton matematika, informatika tantárgyból magasabb óraszámot biztosítunk.
Felvehető diáklétszám: 16 fő.
A humán tagozaton a magyar nyelv és irodalom, történelem tantárgyakat magasabb óraszámban tanulják a diákok.
Felvehető diáklétszám: 16 fő.
Felvételi nincs, a rangsor a tanulmányi eredmény alapján történik.

„C" osztály: Iskolánk a 2002/2003-as tanév óta indítja az angol-magyar két tanítási nyelvű gimnáziumi képzését, amely öt évfolyamos. Első évben elsősorban az idegen nyelvet tanulják diákjaink csoportbontásban heti 18 órában. A 10. évfolyamtól angol nyelven is tanulnak tantárgyakat (például: biológia, földrajz). A tanulók anyanyelvi lektor segítségével vezetett kommunikációs órákon vesznek részt. A diákok korszerű audiovizuális berendezések segítségével heti rendszerességgel filmvetítéseken találkozhatnak a modern beszélt angol nyelvvel.
Egyéb nyelvtanulási lehetőség: német vagy francia.

Felvehető diáklétszám: 32 fő.
• Felvételi nincs, a rangsor a tanulmányi eredmény (legalább 4,0) alapján történik.

Amiért még érdemes iskolánkat választani:

• tehetségpontként működünk
• tanulóközpontú iskola
• akkreditált ECDL vizsgaközpont
• akkreditált ECL nyelvvizsgahely
• saját 27 ezer kötetes könyvtár
• a  főépületben 120 férőhelyes ebédlő
• légkondicionált házimoziterem
• a legmodernebb számítógépekkel felszerelt  szaktantermek
• tanórán kívüli foglalkozások: színjátszás, gitár, festészet, horgászat
• „Ösztöndíj a tehetségeknek” című pályázati lehetőség a jó tanulmányi eredményt elért tanulóknak
• az 1829-ben épült Almásy-kastély is az iskolához tartozik
• sportolási lehetőségek: röplabda, kézilabda, labdarúgás, atlétika, tenisz, floorball, kosárlabda, tollaslabda, konditerem.