Érték-mérő verseny

2017. 02. 21-én a Békés Megyei Önkormányzat Békéscsabán rendezte meg az első Békési Érték-mérő verseny megyei fordulóját, ahol a sarkadi középiskolát Molnár Mónika, Juhász Evelin, Croitor Dávid és Dobi Richárd 11. C osztályos tanulók képviselték.

A Földművelődési Minisztérium által is támogatott országos vetélkedősorozat célja Magyarország és szűkebb hazánk, Békés megye értékeinek megismerése.

Elméleti és gyakorlati feladatokat oldottak meg a megyei döntőn diákjaink. Többek között reklámszöveget kellett írni egy-egy Békés megyei nevezetességről, hungarikumról, amit a többi csapatnak a leírtak alapján kellett felismerni.

Csapatunk külön versenyzett a 2. helyért, de 1 ponttal lemaradva a harmadik helyezést érte el.

Megtisztelő volt diákjaink számára, hogy az egyik feladat megoldásáért különdíjban részesültek. Gratulálunk a diákoknak!