Több diákunk is részt vett a közelmúltban lezajlott VI. Békés Megyei Középiskolai Matematikaversenyen. Közülük Pappné Tóth Ildikó tanárnő két tanítványa, Seres Ákos 13. B és Gurzó Dávid 11. C osztályos tanulók szép sikert könyvelhettek el. Ákos 49 résztvevő közül a 12., míg Dávid 68 résztvevő közül a 13. legjobb eredményt érte el.

Gratulálunk teljesítményükhöz.

Nagy Ferenc

December 5-én Dr. Hunya Tünde, a Szarvasi Főiskola Pedagógiai Karának docense tartott beiskolázási tájékoztatót végzős és mentorált diákjaink számára. A tanulók átfogó képet kaptak a főiskolán folyó képzésről, ami nagyban segítheti őket továbbtanulási terveik megvalósításában. Éppen ezért az Ady Endre - Bay Zoltán Középiskola és Kollégium vezetése hosszabb távú együttműködést szándékszik kialakítani a főiskolával.

Nagy Ferenc

1. Érettségi tantárgyai

Öt tárgyból kell érettségi vizsgát tenni, és az öt közül négy kötelezően előírt:

• - Magyar nyelv és irodalom
  • -  Matematika
  • - Történelem
  • - Idegen nyelv

Az ötödik vizsgatárgyat az érettségire jelentkező választhatja meg, ez lehet például a biológia, kémia, fizika, földrajz, informatika vagy testnevelés stb. Azon tantárgyak közül lehet választani, amelyekből az iskola helyi tanterve szerinti kötelezettségeknek eleget tett a jelentkező.

A sarkadi középiskola 2014 szeptemberében az alábbi három osztály indítását tervezi:

„A" osztály: Szakközépiskola:  kereskedelem, valamint informatika szakközépiskolai ágazat: kereskedelem-marketing-üzleti adminisztráció, valamint elméleti és gyakorlati informatika szakmacsoportos oktatás.
Nyelvtanulási lehetőség: angol vagy  német nyelv.

Oktatás

Feliratkozás Oktatás csatornájára